logo Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie

PIERWSZOKLASIŚCI W MUZEUM ARCHEOLOGICZNO-HISTORYCZNYM W ELBLĄGU!

Ocena 0/5

Śladem klas drugich - uczniowie klas pierwszych uczestniczyli dziś w wyjątkowych zajęciach interdyscyplinarnych w muzeum.
Jedną z aktywności był udział w warsztatach „Zostań odkrywcą – poznajemy pracę archeologa”. Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi badacze przeszłości, poznając narzędzia i metody pracy archeologów oraz samodzielnie odnajdując „skarby” ukryte pod ziemią.
W czasie pobytu w muzeum uczniowie zwiedzili także wystawy „Historia ukryta pod ziemią” i „Elbląg Reconditus”. Obejrzane eksponaty zostały wzbogacone opowieściami o odnalezionych na terenie Starego Miasta zabytkach i skarbach, co pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć historię regionu.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowoczesne formy prezentacji. Uczniowie obejrzeli imponujący film holograficzny, a następnie mieli okazję skorzystać z technologii VR. „Komnicka Projekcja Tu i teraz” zapewniła im niezapomnianą, wirtualną przejażdżkę zabytkowym samochodem.
Wyjazd okazał się pełen wiedzy, emocji i wyjątkowych przeżyć!  
Wycieczka została dofinansowana w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Wyjście z klasą”.

 

Galeria zdjęć

el_kl1 (1) el_kl1 (2) el_kl1 (4) el_kl1 (5) el_kl1 (6) el_kl1 (7) el_kl1 (8) el_kl1 (9) el_kl1 (10) el_kl1 (11) el_kl1 (12) el_kl1 (13) el_kl1 (14) el_kl1 (15) el_kl1 (16) el_kl1 (17) el_kl1 (18)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności