Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Nawyki zmieniamy - klimat ochraniamy

Ocena 0/5

W roku szkolnym 2023/24 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie realizowany był projekt „Nawyki zmieniamy – klimat ochraniamy”, na realizację którego Miasto i Gmina Sztum pozyskało kwotę 50000 zł. z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej na lata 2022-2025 EkoPracownie – zielone serce szkoły (edycja 2023). W ramach projektu przeprowadzono gruntowny remont pomieszczeń, w wyniku którego powstała nowoczesna pracownia ekologiczna. Zakupiono niezbędne wyposażenie oraz pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zaplanowanych zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. 
Utworzenie EkoPracowni pozwoliło na prowadzenie w sposób systematyczny i długofalowy działań edukacyjnych. Pod opieką wykwalifikowanej kadry odbywały się zajęcia z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii, z wykorzystaniem zakupionych w ramach projektu materiałów dydaktycznych oraz sprzętu edukacyjnego. Uczniowie założyli hodowlę ziół, zdobywali wiedzę o zdrowej żywności i składnikach odżywczych, prowadzili warsztaty na temat właściwości wody i jej znaczenia, a także zajęcia praktyczne dotyczące dawania zużytym przedmiotom drugiego życia. Powstały również prace plastyczne na temat wyobrażenia świata za 100 lat. Uczniowie dokonali katalogowania zaobserwowanych zwierząt i roślin w okolicach miejsca swojego zamieszkania i drogi do szkoły, do którego dodali porosty, na podstawie których przeprowadzili badanie poziomu zanieczyszczenia powietrza w naszej gminie. W pracowni odbywały się również zajęcia w ramach realizacji programu „Być jak Ignacy”, podczas którego uczniowie zdobywali wiedzę na temat różnych rodzajów energii, w tym energii odnawialnej. Młodzi ekolodzy uczestniczyli w szeregu zajęć ekologicznych: między innymi otwarciu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, akcji „Sprzątanie Świata” oraz sprzątania terenu wokół jeziora Zajezierskiego. Organizowali i uczestniczyli w konkursach ekologicznych.

1000038640 

1000038637 

1000038634 

1000038628 

1000038622 

FOT00540 

 

powrót do kategorii
Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.